Iestatījumi

Ortodontijas klīnika

Ortodontijas klīnikā bērniem un pieaugušiem tiek veikta zobu, žokļu un sejas funkcionālo traucējumu, sakodiena anomāliju, deformāciju un iedzimto sindromu ortodontiska, funkcionāla ārstēšana ar daudzveidīgām jaunākajām brekešu sistēmām, konvencionāli un printēti gatavotām aparatūrām un zobu koriģējošām printētām kapēm.

Pakalpojumu veidi
ortodontija bērniem un pieaugušajiem
miofunkcionālā terapija (audiologopēdija, fizioterapija)
vizuālās diagnostikas un ortodontijas tehniskā laboratorija
zobu higiēna

Cenrādis

Ortodontiskā ārstēšana
Ortodonta konsultācija (līdz 18 gadiem)*
25 €
*Bērniem līdz 18 g.v., kuri reģistrēti pie ģimenes ārsta, pirmreizējā konsultācija bez maksas.
Ortodonta konsultācija (no 18 gadiem)
60 €
Diagnostiskie izmeklējumi (veiduļi, rentgeni)
30 – 120 €
Metāla breketes vienam žoklim
700 – 750 €
Estētiskās breketes vienam žoklim (keramikas)
950 €
Apzeltītās breketes vienam žoklim
750 – 800 €
Metāla pašliģējošās breketes vienam žoklim
800 – 850 €
Estētiskās pašliģējošās breketes vienam žoklim
950 – 1100 €
Apmeklējums, ligatūru un gumiju maiņa vienam žoklim
40 – 45 €
Apmeklējums, ligatūru un gumiju maiņa abiem žokļiem
45 – 55 €
Apmeklējums ar breketēm vienam žoklim pacientiem no citām klīnikām
70 €
Apmeklējums ar breketēm abiem žokļiem pacientiem no citām klīnikām
85 €
Ārstēšana ar Invisalign (ortodontisko kapju) sistēmu abiem žokļiem
1900 – 4000 €
Retensijas kape
līdz 120 €
Retensijas plate
līdz 150 €
Fiksētais reteiners
75 €
Funkcionālās un citas aparatūras
200 – 800 €
Zobu regulācijas plates
no 150 €
Pjezoincīzijas metode
180 – 900 €
Breketu noņemšana 1 žoklī
35 €
Breketu noņemšana abiem žokļiem
45 €
Zobu higiēna ar fiksēto aparatūru**:
Zobu higiēna ar fiksēto aparatūru (vienam žoklim)
95 €
Zobu higiēna ar fiksēto aparatūru (diviem žokļiem)
100 €
Zobu higiēna bērnam ar fiksēto aparatūru (vienam žoklim)
55 – 85 €
Zobu higiēna bērnam ar fiksēto aparatūru (diviem žokļiem)
50 – 80 €
Piemaksa par zobu higiēnu bērnam ar fiksēto aparatūru
15 – 20 €
**Bērniem no 2 līdz 18.g.v., kas reģistrēti pie ģimenes ārsta, zobu higiēna 1x bērna dzīves gadā bez maksas, 7,11 un 12 gados 2x bez maksas, papildus ir piemaksa par zobu higiēnu ar fiksēto aparatūru.
Miofunkcionālā terapija un fizioterapija
Audiologopēda konsultācija
50 €
Audiologopēda nodarbība
30-35 €
Fizioterapeita konsultācija
50 €
Fizioterapeita nodarbība
30-40 €
Miofunkcionālās terapijas nodarbība
30 €
Medicīniskā teipošana
3 €

Ortodontijas klīnikā vienuviet strādā 22 pieredzējuši ortodontijas speciālisti, kuriem ir zinātniskā, akadēmiskā un klīniskā pieredze.

Ortodontijas klīnikā notiek nepārtraukta modernizācija, kas ļauj paaugstināt gan estētiskos, gan funkcionālos standartus kvalitatīvākam ortodontiskās ārstēšanas rezultātam. To nodrošina ārstēšanas procesa integrācija ar vizuāli–digitālās un radioloģijas diagnostikas metodēm, audiologopēdijas, fizioterapijas, zobu protezēšanas, periodontoloģijas, mutes un žokļu ķirurģijas, un citu speciālistu piedāvātajām metodēm.

Pēdējo pāris gadu ietvaros ir izdevies sekmīgi attīstīt digitālo tehnoloģiju izmantošanu ortodontiskās ārstēšanas aparatūru izgatavošanai RSU SI ortodontijas klīnikas pacientiem un sniegt ārpakalpojumus privātpraksēm. Esošās skenēšanas un printēšanas metodes dod iespēju izgatavot precīzākas un efektīvākas printētās aparatūras.

Vizuālā diagnostikas laboratorija

Lai attīstītu zinātni, uzlabotu un atvieglotu ārstu darbu, un sekotu līdzi jaunākajām tendencēm tehnoloģiju attīstībā zobārstniecībā, Stomatoloģijas institūta Vizuālās diagnostikas laboratorijā ir pieejamas jaunas tehnoloģijas – 3dMD sejas skeneris un 3 Shape Trios intra orālais skeneris.

3dMD sejas skeneris ir iekārta, kuras darbības pamatā ir redzamā un infrasarkanā gaisma. Ar to tiek veikta sejas fotografēšana, lai novērtētu sejas mīksto audu kontūru. Izmeklējuma liels pluss ir tas, ka tiek iegūts pilnībā neizmainīts sejas 180 grādu attēls no vienas auss līdz otrai, kas dod iespēju novērtēt sejas proporcijas, veikt mērījumus un analizēt iegūtos rezultātus. 3dMD tiek izmantots arī operāciju plānošanā un pacientu digitālās datu bāzes izveidē.

3 Shape Trios intra orālais skeneris – ar šo intraorālo skeneri ir iespējams iegūt pacienta zobu loku 3 dimensionālu attēlu, kuru var izmantot diagnostikā un ārstēšanas gaitas plānošanā, kā arī zinātnē un pētniecībā. 3D skenējums ir analogs pašlaik pierastajiem ģipša modeļiem, kas tiek iegūti ar zobu nospieduma palīdzību.

Miofunkcionālā terapija

Orofaciāli miofunkcionāli traucējumi (MFT) ir mutes, sejas, žokļu muskulatūras traucējumu kopums, kas var ietvert nepareizu elpošanu, nepilnvērtīgu lūpu slēgšanos, vāju muskuļu tonusu, nepareizu mēles pozīciju, skaņu izrunas traucējumus, sakodiena un zobu rindas patoloģijas, kā arī sejas, žokļu un kakla muskulatūras disbalansu.

Miofunkcionālo terapiju Stomatoloģijas institūtā veic audiologopēdes, Elīna Grandāne, Ilze Klatenberga, Ilze Blūmentāle un Signe Brusbārde.

Audiologopēdija

Audiologopēdiju nodrošina funkcionālais speciālists – audiologopēds – ārstniecības persona, kas veic pacientu komunikācijas spēju, runas un valodas, fonācijas (balss veidošanas) un rīšanas traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, korekciju, terapiju un rehabilitāciju pacientiem jebkurā vecumā, kurām ir dažādu etioloģiju (izcelsmes) izraisīti runas, valodas (mutvārdu un rakstu valodas), balss, dzirdes un rīšanas traucējumi.

RSU Stomatoloģijas Institūta audiologopēdes Elīna Grandāne un Signe Brusbārde sniedz  konsultācijas bērniem un pieaugušajiem.

Fizioterapija

Kādu sejas un žokļu reģiona problēmu gadījumos palīdzēs fizioterapija:

  • Košanas un mīmikas muskuļu disfunkcija (t. sk. sejas nerva parēze)
  • Žokļu locītavu disfunkcija (kustību ierobežojums, attīstības anomālijas, iekaisuma procesi, deģeneratīvi procesi, diska problēmas, sāpes u.c.)
  • Rētaudi (pēc ķirurģiskas iejaukšanās, pēc traumām)
  • Sāpju simptomātika (seja, sejas – žokļu locītava, atsevišķa veida galvassāpes)
  • Izjaukts elpošanas stereotips
  • Runas un rīšanas problēmas (sadarbībā ar audiologopēdu)
  • u.c.

RSU Stomatoloģijas institūtā darbojas fizioterapijas kabinets. Pierakstu pie fizioterapeita Margarita Ivanova un Leona Gvergžda var veikt Ortodontijas nodaļas reģistratūrā.